22. Peryön Kongresi’nden beklentiler…

04-05 Kasım tarihlerinde Peryön tarafından gerçekleştirilecek 22. İnsan Yönetimi Kongresi her yıl olduğu gibi bu yıl da programında yer alan 100’ü aşkın konuşmadı, 30’dan fazla oturum ve yüzlerce katılımcısıyla Türkiye’nin en büyük İnsan Kaynakları organizasyonunu gerçekleştiriyor olacak. Bu büyük organizasyona 17 gün 21 saat kala 21. İnsan Yönetimi Kongresi’nin ardından yazmış olduğum blog yazımı bir kez daha okudum ve bu yıl kongreden neler beklediğimi anlatan bir şeyler yazmaya karar verdim.
 
Açılış
 
Geçen yıl kırmızı halı üzerinde, spotlar ışıklar altında ve patlayan flaşlar arasında salona girişimiz çok etkileyici ve insanı kendisine özel hissettiren bir açılıştı. Peryön tarafından hepimiz şımartılmıştık. Geçtiğimiz yıl çıtayı yükselten açılış bu yıl için de yine bir sürpriz beklentisini beraberinde getirdi. Ama eminim ki yine güne keyifli bir açılışla başlayacağız.
 
Oturumlar hakkında…
 
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da birçok seçkin konuşmanın yer alacağı oturumlardaki en büyük beklentim tabi ki de dinleyeceğimiz konuşmacıların bizlere ve mesleki vizyonlarımıza katma değer yaratması, bizleri alışıla gelmişin dışında düşündürtmesi, konuşmaların reklam kokmaması olarak sıralayabilirim. Elbette burada asıl iş organizasyonu gerçekleştirenlerden çok konuşmacılara düşüyor ancak yine de beklenti işte…
 
Bu yıl oturumlar arasında; Dr.Timothy Clark / Kişisel İş Modelleme: Kariyer ve yetenek yönetimi için yeni bir yaklaşım, Dr.Piotr Bednarczuk / İnsan Kaynakları’nın geleceği: Küresel, Entegre, Veri Odaklı, Yiğit Oğuz Duman /Performansı yönetiyorduk nereden çıktı bu yetenek yönetimi, Ben Hammersley/ Tomorrow’s work ve Mavi Yaka ve Beyaz Yaka yakınlaşması oturumlarını özellikle merak ediyorum.
 
Bloggerlar ve Sosyal Medya
 
Kongre öncesinde tanıştığımız ve yıl içerisinde özellikle sosyal medya üzerinden iletişimimizi devam ettirdiğimiz blogger arkadaşlarımız ile bir araya gelecek olmak gerçekten kongreye katılım açısından ayrı bir keyif ve heyecan veriyor. Bu yıl blog yarışmasında yarışan tüm arkadaşların kampanyalarındaki mizah ve yaratıcılık görülmeye değer. Bu yıl yine keyif verecek blog yarışması ve eğer vazgeçilmediyse sosyal medyanın etkin kullanımının teşvik edilmesi için ana sahnenin iki duvarına yansıtılan tweet wall uygulamasının ana salona interaktif bir hava katmaya devam edeceğini düşünüyorum.
 
Geçtiğimiz kongrede, büyük beğeni ile karşılanan ve destek gören bloggerlar ve okuyucuları için ayrı bir oturum düzenlenmesi önerimiz gördüğüm kadarıyla bu yıl hayata geçmeyecek ancak bir araya gelip yine de korsan bir oturum yapabiliriz J en azından bir kahve molasında..
 
Son olarak bir öneri: Yarışmaya katılan bloggerların oy sürecinde kullandıkları capsler muhteşem. Blog yarışması ödül töreni öncesinde bu capsler’in salona paylaşılması ödül törenine ayrı bir neşe katacaktır.
 
Sonuç
 
Bu yıl ki kongrenin Peryön’ün organizasyon ve planlama konusundaki deneyimi ve başarısıyla, katılımcıların yüksek enerjisi ve sıcaklığıyla bizlere dolu dolu iki gün yaşatacağını düşünüyorum. 22.İnsan Yönetimi Kongresi’nde bizleri bir araya getirecek Peryön ailesine teşekkür etmekle birlikte organizasyona katılacak herkes için faydalı, verimli, güzel bir kongre olmasını diliyorum.
 
Sevgiler.

Bir cevap yazın